Вечір патріотизму "Збройні Сили України - слава, гордість, міць країни"

До Дня Збройних Сил України проведено вечір патріотизму "Збройні Сили України - слава, гордість, міць країни" для учнів 10-11 класів Новоушицької ЗОШ №2, на який було запрошено учасників АТО: Морева Руслана Вікторивича, в.о. військового комісара, Козака Леоніда Івановича, голову районної спілки ветеранів АТО та його заступника Дмитришина Михайла Васильовича, а також волонтера Мазура Петра Андрійовича

Зустріч з волонтером "Волонтери - люди доброї волі"

До Міжнародного дня волонтера в бібліотеці проведено зустріч студентів коледжу ПДАТУ з волонтером-патріотом, який постійно допомагає українській армії, залучає громадськість, голову районної організації спілки ветеранів Афганістану, учасника афганської війни Мазуром Петром Андрійовичем.

Тиждень правових знань "Мораль, право, закон - рушійні сили життя людини"

16 днів проти насильства

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" з учнями 10 класу Новоушицької ЗОШ №2 проведено дуже цікавий захід "Адам проти Єви: хто кого перевиховає?", під час якого презентовано книгу Н.Мельниченко "Я не боюсь сказати". Хлопці і дівчата були поділені на команди, брали участь в конкурсах та цікавих розважальних рольових іграх. Підсумком заходу можна вважати, що дівчата все таки повинні бути люблячими, добрими, вміти бути і беззахисними, і сильними, жіночними і працьовитими, а хлопці мужніми, сильними, сміливими, з почуттям гумору, вміти постояти за себе і за дівчину.

Огляд нових книг

Вечір жалоби "Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав"

Вечір жалоби "Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав"
Спільний захід Новоушицької ЦБС та Історико-краєзнавчого музею, присвячений вшануванню жертв Голодоморів в Україні.

Патріотична година "Гідність та свобода - майбутнє України"

21 листопада в Центральній бібліотеці відбулася патріотична година присвячена революції Гідності та Свободи, на якій були присутні студенти Новоушицького коледжу ПДАТУ. Про трагічні сторінки історії нашої країни розповіла викладач з теоретичних дисциплін дитячої музичної школи Гончарук Наталія Володимирівна. Студентам сподобався музичний супровід на патріотичну  тематику. 

 

Школа спілквання "Японія - захоплюючий, загадковий світ"

Японія манить та чарує. Для нас, українців, вона дивна, незрозуміла, таємнича. Її культура, звичаї і народ сильно різняться з нами. Вона захоплює нашу уяву своєю екзотикою і вабить своїми загадками.

 

Щоб по-справжньому збагнути, відчути цю дивовижну країну працівники центральної бібліотеки разом із читачами вирішили доторкнутися, поринути в атмосферу справжньої Японії. «Япономанія» в бібліотеці розпочалася з чаювання. Ми спробували відтворити елементи чайної церемонії та посмакували зеленим ароматним чаєм. Усе дійство проходило під мелодійні звуки японської музики  та читанням японської літератури, представленої на виставці-інсталяції «Читай про загадкову країну Японію».

Калейдоскоп порад "Підготовка бібліотек до осіньо-зимового періоду"

26 жовтня головний інспектор районної служби Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області, майор служби цивільного захисту Сергій Залуцький провів інструктаж з питань пожежної безпеки для працівників Новоушицької централізованої бібліотечної системи. Сергій Віталійович розповів про правила пожежної безпеки, дотримання безпеки під час опалювального періоду, про причини виникнення пожеж, навів сумну статистику по району, провів навчання як користуватися вогнегасником.

Бесіда "Хай клич людини над світом лине: "Війні не бути! Хай буде мир!"

73 роки минуло з часу визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.

В рамках відзначення 73-ї річниці визволення у центральній бібліотеці було проведено бесіду з учнями 9 кл. Рудковецької школи "Хай клич людини над світом лине: "Війні не бути! Хай буде мир!".

 

Під час бесіди велася мова про подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі, про сьогоднішню війну на сході, про героїв тих днів і героїв новітньої війни із братньою країною, а також про безцінний дар – про мир, звойований кров’ю наших предків, і ми маємо зберегти його для нащадків. 

Акція «На Покрову стань за мову!»

Новоушицька центральна бібліотека на підтримку всеукраїнської акції для популяризації державної мови «Українці! Переходьте на українську мову! Розмовляйте державною мовою нації! Українська мова – це наша зброя у війні з Росією» провела акцію «На Покрову стань за мову!».

Обласний семінар з презентації Екологічної енциклопеї ІІІ том

       11 жовтня у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці представники Всеукраїнської екологічної ліги / All-Ukrainian Environmental League презентували та подарували бібліотекам області ІІІ том Екологічної енциклопедії, інші видання спілки. А ще були тренінги, ігри та флеш-моби, участь в яких взяла провідний методист бібліотеки Лариса Дідик.

Урок патріотизму "Величне ім'я  - захисник Вітчизни"

День захисника України має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців. Це і день пам'яті та пошани всіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності. Сьогодні справа захисту української незалежності згуртувала і кадрових військових, і добровольців, і волонтерів, і тих, хто поклав своє життя на вівтар Батьківщини в боротьбі за її свободу і незалежність.

У центральній бібліотеці відбувся цикл заходів до Дня захисника України «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра!».

9 жовтня з учнями Браїлівської ЗОШ І-ІІ ступенів та вчителем історії В.В.Кучером було проведено урок патріотизму "Величне ім'я  - захисник Вітчизни" з метою закріплення знань про Запорізьку Січ, козацькі звичаї, побут, про наших українських військовослужбовців, покликаних захищати свою Батьківщину, оскільки традиція вшанування нашого українського війська бере свій початок ще із часів Київської Русі та козаччини.

Школярі переглянули альбом пам'яті та відеофільм про героїв нашого краю, які загинули під час антитерористичної операції на сході України та виставку «Козацькій славі жити у віках». 

Година-реквієм "Новоушиччини гідні сини"

11 жовтня відбулася година-реквієм "Новоушиччини гідні сини" на яку завітали студенти І курсу коледжу ПДАТУ разом із вчителем фізкультури М.С.Долібою.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих героїв – Олександра Дзюбелюка, Сергія Колубая, Бориса Шевчука, Анатолія Заремського. Бібліотекар розповіла бібліографічні дані та обставини загибелі тих, хто недолюбив, недоспівав, не побачив більше світанок нового дня.

Переглянули відеофільм та альбом, які закарбували велику і світлу пам`ять про чотирьох новоушичан, долі яких кривавими літерами вписані в історію України та нашого краю і ніколи не будуть забутими.

      Пройдуть роки, теперішні і майбутні покоління згадуватимуть всіх героїв сьогоднішнього часу, героїв АТО – загиблих і живих і зможуть з гордістю сказати, що наші земляки такі юні, молоді, але мужні і завзяті, незламні власним життям боронили наш мир і спокій. То ж будьмо гідні їхньої пам’яті, пам’яті новітніх героїв України.

Брейн-ринг ерудитів "Європейське обличчя мого краю"

11 жовтня в Новоушицькій ЗОШ №2 був проведений цікавий, просвітницький і розважальний брейн-ринг ерудитів «Європейське обличчя мого краю», організований працівниками Новоушицької бібліотеки, в якому брали участь учні 10 класу та члени євро клубу «Ми і Європа» під керівництвом класного керівника, вчителя історії Зварич А.Г. Учні демонстрували свої знання відповідаючи на питання про Європу і Євросоюз, розповідали про однолітків, які навчаються за кордоном, не приховуючи свого бажання також мати можливість навчатися у країнах Європейського Союзу.  Після брейн-рингу молодь ознайомилася із викладкою літератури про Євросоюз.

Відео-презентація "Туристичними стежками Новоушицького краю"

Професійне свято бібліотекарів Новоушиччини

Щорічно 30 вересня в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Доброю традицією стало влаштовувати святкові заходи у книгосховищах на території всієї нашої країни. Враховуючи професіоналізм, досвідченість та вишуканий смак бібліотекарів ці заходи проходять цікаво та урочисто.

29 вересня у Новоушицькій центральній бібліотеці відбувся урочистий захід з нагоди професійного свята - Дня бібліотекарів.

У цей день до бібліотечної оселі завітали: заступник голови ОТГ Віталій Кокарєв, начальник відділу культури та туризму Вадим Сідлецький, голова районної ради Олександр Проциш, аби привітати працівників бібліотек з їх професійним святом та нагородити працівників бібліотечної справи подяками за їх плідну роботу.

Працівники будинку культури на чолі з директором Наталією Капустинською створили особливий колорит свята: підіймали настрій, дарували неймовірні емоції та незабутні враження усім присутнім веселими піснями та запальними танцями.

 

Поетичні вітання бібліотекарям дарував Анатолій Пасічник.

Святкові заходи з нагоди Дня селища "Мій рідний край, в тобі моя любов"

19 вересня в Новій Ушиці відбувалося святкування Дня селища, де представники різних установ Новоушицької об’єднаної територіальної громади представляли свої гостинні двори. Бібліотекарі взяли найактивнішу участь у святкуванні: декорували двір, презентували виставку вишитих робіт працівниці бібліотеки, частували гостей свята коржами з маком, пирогами, ковбасою та салом, гарбузовою кашею та іншими смаколиками, пригощали також солодким медком та щедрими дарами зі своїх садів – виноградом, сливами, яблуками. 

Героїко-патріотичний марафон "Свята земля серпанку і калини, вишита колоссям Україна квітуча моя"

     Наприкінці серпня українці щороку відзначають свої головні державні свята – День Прапора України та День Незалежності України.  Це свята, які в історію України вписав кожен із нас своєю боротьбою, чесною працею чи тихою молитвою. З нагоди головних державних свят нашої країни бібліотекарями проведено цикл заходів "З народження я покликаний до патріотизму": годину українознавства "Наш прапор, як літо - блакитне небо, золоті ниви", героїко-патріотичний марафон "Свята земля серпанку і калини, вишита колоссям Україна квітуча моя", акцію миру "Бажаємо тобі, моя країно..."

Конкурс "Україна починається з тебе"

Присвячується пам'яті Олександра Дзюбелюка, Сергія Колубая, Бориса Шевчука, Анатолія Заремського

Обласний семінар директорів ЦБС, ЦРБ, ЦМБ

На базі центральної бібліотеки Новоушицької ЦБС відбувся обласний семінар директорів ЦБС, ЦРБ, ЦМБ на тему: "Трансформація публічних бібліотек в умовах адміністративної реформи".Перед учасниками семінару виступили: голова Новоушицької ОТГ Московчук О.В., який розповів про реалізацію адміністративної реформи в районі та діяльність закладів культури ОТГ, директор Новоушицької ЦБС Маринчак Н.В. в своїй доповіді-презентації представила як організована мережа публічних бібліотек Новоушицької ОТГ. Надалі гості району організували свою творчу роботу згідно плану проведення даного семінару, з яким познайомила директор Хмельницької ОУНБ Чабан К.А. 

День вишиванки

Літературно-музичний вечір "Для нас лиш б'ється ночами й днями єдине в світі - серце мами"

 

З нагоди унікального своєю зворушливістю і значущістю свята – Дня матері у центральній бібліотеці вшанували турботливих і ніжних матусь, багатодітних матерів, люблячих бабусь, відвідувачок книгозбірні.

Свої душевні поетичні та прозові рядочки про матерів дарували А.Вигідник, Л.Пархомець, Г.Дубіневич. 

Емоційно і дуже щиро линули пісні у виконанні В.Сідлецького, В.Овчарука, Л.Стасишеної. 

Не залишив нікого байдужим надзвичайно зворушливий виступ родини Ткачуків – Вікторії, Марії, Дарії, які з особливою любов’ю і теплотою, разом із бабусею Валентиною Зіньковською, подарували глядачам музичну композицію з релігійним мотивом. 

Затамувавши подих присутні слухали «Лист із вічності», написаний ученицею 10 класу Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Олександрою Зварич, який вона присвятила матері загиблого у зоні АТО прикордонника Олександра Дзюбелюка – Антоніні Володимирівні. 

Усіх слів на світі забракло би, аби описати почуття до мами, усіх квітів на землі було б замало, щоб віддати належне їй. У цей день прийнято вшановувати найдорожчих нам людей квітами. Тому, учасники святкового зібрання, у кого матір ще жива прикололи до одягу рожеву квітку, а в кого мати померла – білу.  Кожен згадав свою матір, в очах блищали сльози, сльози смутку й туги, яких не приховував ніхто. Це став одним з найбільш зворушливих і емоційних моментів заходу.

День Європи "З Європою в серці"

 

З метою інформування жителів нашої громади з питань європейської інтеграції, залучення учнівської молоді до активної творчої діяльності, виховання патріотизму, шанобливого ставлення до історії, культури, обрядів та традицій інших країн, популяризації європейської та української культурної спадщини, сприяння налагодження та укріплення зв’язків між європейськими народами до Дня Європи в центральній бібліотеці проведено День Європи «З Європою в серці». Оформлено перегляд літератури «Україна – це Європа».

Лідер читання - 2017

30 березня в читальній залі центральної бібліотеки відбулася зустріч з найкращими читачами бібліотеки. На святі були присутні найпалкіші шанувальники книги, поетичного слова й вірні друзі бібліотеки: Сивун Галина Євгенівна, Данкович Людмила Миколаївна, Божинська Лариса Мирославівна, Мамкута Галина Миколаївна, Шумская Любов Василівна, Ройко Юрій Олексійович, Попович Ольга Миколаївна, відомий поет Новоушицького краю - Пасічник Анатолій Євгенович.

Тут згадувалось про історію виникнення книги, її значення в житті людини та вплив на формування світогляду. Гості свята з задоволенням приймали участь у літературній  вікторині, а за правильні відповіді отримали сувеніри на згадку. 

Відбулась презентація книжкової виставки: «20 книг, що змінюють життя».  Між читачами зав'язалась розмова й про свої книги, які стали важливими у їхньому житті та дали поштовх для нових звершень. 

 

Свої музичні вітання дарували учениці музичної школи: Зернюк Вікторія та Гандзюк Діана.

Літературно-поетична вітальня "На струнах серця"

 

21 березня в центральній бібліотеці відбулося свято тих, чия душа говорить віршами, хто творить поезію і хто нею захоплюється.

 

У колі друзів звучали вірші у виконанні як старожилів літературно-мистецької спілки «Веселка Дністрова» - Анатолія Пасічника, Антоніни Вигідник, Галини Дубиневич, Олександра Гелеватого, Людмили Пархомець, Алли Криги, так і нових талантів – студентки коледжу ПДАТУ Олесі Стаднюк та учасників літературної студії «Слово» з с.Вільховець – Віки Щербини, Діани Білоткач, Лілії Корчової, Людмили Галаш, Марії Треор, Катерини Шевчук.

 

Зібравши гостей за чашкою гарячого чаю, поетичний вечір перетворився на дружні посиденьки, де завжди раді новим особам, новим літературним, поетичним, музичним поривам.

Навігатор професій «Крок у майбутнє»

       Вибір професії - важливе рішення юності. Допомогти молодій людині правильно зорієнтуватися у виборі професії - головна мета профорієнтаційного заходу, який відбувся 16 березня у центральній районній бібліотеці для учнів 9-их класів Новоушицького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, гімназія» під назвою «Крок у майбутнє».

Перед учнями виступили спеціаліст центру зайнятості – Гаврилюк Г.П., лікар – Фінагєєва Н.М., працівник банку – Тертична К.В., вихователь – Лукіянчук Л.Б., вчитель – Кушнір В.І., бібліотекар – Маринчак Н.В., бухгалтер – Оляновська З.А., фармацевт – Осіпова Г.П.

Літературні перлини духовності «Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став»

       9 березня в читальному залі центральної бібліотеки пройшли літературні перлини духовності "Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став", присвячені дню народження українського генія, майстра слова, художника з душею поета – Тараса Григоровича Шевченка, на якому були присутні учні 11 класу Новоушицької ЗОШ №2.

Працівники бібліотеки розповіли слухачам  про те, як розпочинався життєвий та творчий шлях поета-маляра, періоди його творчості та вміння майстерно володіти словом. Був представлений відеофільм «Край, де народився геній» та книжкова виставка «Тарас Шевченко – гордість нації, символ України»,  також гості заходу декламували улюблені поезії Т.Г. Шевченка.

счетчик посещений скачать
Прогноз погоды в городе Новая Ушица

Безкоштовний

Wi-Fi доступ

в бібліотеці

наші партнери

Електронна карта. "Доступ    до послуг з електроного урядування"

Контакт

Телефон:2-20-90

Адреса:

32600 смт Нова Ушиця
вул.Подільська, 15
 
E-mail:
 novabiblioteka15@gmail.com