До уваги користувачів пропонуємо нові видання, що надійшли до нашої бібліотеки. Серед них  новинки української та зарубіжної літератури, словники, книги з історії та література про революцію гідності та сьогоднішні події на сході України.

В подарунок від місцевого поета

 Анатолія Євгеновича Пасічника

дві нові поетичні збірки.

Захищаємо тебе Україно , Чаша благочестя.

 

Збірки містять твори духовного змісту, автор підіймає питання одвічної тебе відносини людини з Богоміз самим собою, з іншими людьми.

Національна бібліотека України для дітей м.Київ надіслала книги для бібліотек району в села: Антонівка, Куча, Заміхів, Мала стружка, Шебутинці.

Книга «Золото роду»

Книга для дітей шкільного віку та всієї родини. Розкривається ставлення та утвердження трипільського родоводу, життя наших пращурів. Автор прагне донести значення навчання та праці в їхньому житті, дружби та взаємної підтримки в боротьбі зі злом, дотримання звичаїв та традицій свого родоводу

Любителям класики!

Косиковецька книгозбірня оновила свій фонд творами Джека Лондона. Більшість творів зібрані у цьому виданні написані за реальними подіями. Однак не тільки фактична достовірність робить їх цікавими читачеві, але й певно аура, котра має незвичайно тісний зв’язок між життям та його художньою інтерпретацією.

 

Серія книг «Готуємось до школи!»

Це видання, що завжди знаходить свого маленького читача. У  збірках малюки знайдуть веселі вірші про тварин та природу, про казкових персонажів, чудові ілюстрації, а також багато цікавих завдань, що розвивають логічне та образне мислення,  пам’ять  і увагу. Окрім того, малята зможуть виконати ігрові завдання.

До серії книжок «Веселка» ввійшли вірші, скоромовки, загадки, казки, пригодницькі оповідання.

Пропонований літературний матеріал, поданий у дотепній формі, познайомить дошкільнят з творчістю кращих дитячих письменників.

 

«Книжки, мов дивні розсипи скарбів»

Для кожного з бібліотечних працівників на протязі останніх років є проблема поповнення бібліотечних фондів новими виданнями. Нещодавно Кучанська  книгозбірня збагатилася різноманітною художньою та дитячою літературою.

До серії книг «Бузок» входять найяскравіші твори світової та української літератури найкращих авторів усіх часів. Це ті книги, що варто мати на кожній книжковій полиці.

Це спеціальний видавничий проект у рамках якого вперше кожна людина має змогу прочитати справжні шедеври класики та сучасності українською мовою.

 

 

Шановні користувачі!

Пропонуємо вам ознайомитися з книгами та публікаціями відомого поета-земляка, Заслуженого журналіста України Василя Василашка!

Юні друзі!

 

Пропунуємо вашій увазі яскраві новинки, захоплюючі казки та історії, твори популярних сучасних авторів.

Белей Л.О.   Ім’я дитини в українській родині / Л.О.Белей ; Худож . – оформлювач О.М.Артеменко-Київ : ТОВ «Далечінь»,2013. – 288с.ISBN 978-966-97-3410-5  Ця книжка допоможе вам вибрати ім’я, гідне вашого сина чи доньки, онука чи онуки. Ви знайдете тут стислий огляд історії імен українців, християнський календар імен, а також словник, в якому» можна вибрати конкретне ім’я, довідатися про первісне значення імені та ознайомитися із його скороченими й пестливими формами, які мають особливу популярність у приватному та сімейному спілкуванні.


Оксана Радушинська. Щоденник Славка Хоробрика. Львів: Вид . Старого Лева, 2012-82с ISBN 978-617-679-000-6

Чи дозволено дітям робити усе-усе, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користуються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці, у школі чи у відносинах зі знайомими і незнайомими людьми? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши зі Славком Хоробриком - звичайнісіньким сучасним хлопчиком, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе...

Кобзар В. Повість –казка про дітей і батьків.-К. :« Києво- Могилянська академія», 2012-85 ISBN 978-966-918-599-4

В одному Гóроді, столиці Небуваличів, несподівано зникають діти. Виявляється, вони тікають
до Буваличів – фантастичної місцевості, у якій з людиною трапляються всілякі пригоди, випробування. Стурбовані дорослі відряджають на пошуки дітей своїх представників: тьотю Мотю і дядечка Оковитого...

Малик Г. Злочинці З паралельного світу-2/Серія « Молодий »Світ» України», - Львів: Світ, 2011.-96с ISBN 978-966-603-307-2.Напружений сюжет другої книги веде нас шляхами безпритульного хлопчика Хроні, який сподівається знайти своїх батьків. Вірний друг хлопчика пес Рекс,  чеченець Джохар, мудрий ворон Гай, „крутий” кіт Рата, підла потвора Чмак, – ось далеко не повний перелік персонажів, з якими доля зводить Хроню у його поневіряннях. Хоча завершення цієї історії ще попереду, так хочеться вірити у перемогу справедливості та добра...

Микицей М. Будинок, який умів розмовляти: повість / М. Микицей. – К.: Грані-Т, 2012-68 с.(Серія « Книготерапія » )

Ця книжка про те, що дива не конче слід шукати за далекими морями-океанами — інколи досить буває виїхати за місто, познайомитися зі статечним паном Будинком і бодай на кілька днів замешкати в ньому. І тоді ти — так само, як Даринка-Жаринка — зможеш здійснити заповітну мрію Бузку, подружитися з паном Лелекою і дізнатися про те, що буває, коли хлопчик і дівчинка міняються ролями… А головне — ти відкриєш для себе дивовижний світ цікавущого родинного спілкування, яке дарує справжню радість і надихає на творення добра! 


Малик Г. Вуйко Йой і Страшна Велика Кука: повість / Г. Малик.-К.: Грані – Т , 2011.-136с

Кожна дитина любить і має потребу вигадувати – чи якусь історію, чи уявного друга, котрого ніхто з дорослих не може побачити. Фантазія – це те, чого начебто не існує… однак воно все ж є. Вигадка – дуже вимоглива панянка, адже вона хоче не тільки початися, а ще й бути завершеною, цілісною.Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім «вигадників», зарадити ніхто не може.

Мензетюк З. Зварю тобі борщику.-Львів .: Вид. Старого Лева,2013-58 с.

У цій книжечці всі казки не лише веселі й цікаві, але ще й дуже смачні. Бо коли їх читаєш, то слинка котиться. І відразу хочеться разом з Олесею та Івасем, героями цих казок, скуштувати запашного борщу, смачнючих вареників, солодких млинців та інших українських страв, які живуть не лише на вашому столі, а й у казці.

 

Чумак І. Житейські пригоди химери – нагоди Степанка і Стасика.- К: Юніверс , 2013-56с.

Добре відомий в Україні поет і прозаїк Іван Чумак написав і видав чимало книг, — зокрема поетичних збірок ("Пшеничний місяць", "Материнство землі", "А що таке любов?", "Калинова мелодія" та ініпі), а також повістей та оповідань ("Слід золотого обозу", "В людей питайтеся", "Танцювали вдови польку", "На відстані пам'яті" та інші). Він—лауреат літературної премії імені І. Нечуя-Левицького, в котрого, безперечно, вчився змальовувати людські характери, життєві події. Чимало написано Іваном Чумаком цікавих творів і для дітей. Ця ж нова його повість "Житейські пригоди та химери-нагоди Степанка і Стасика", безперечно, зацікавить сучасних школярів. Та й багатьох з дорослих читачів, певно, також...

Ізбаш О.Військо Даждьбога. Казки та легенди про героїв,богів , духів давніх слов’ян.-К.:АВІАЗ,2013,-164с.Давні слов'яни - язичники вірили що на небисах живуть боги , які кермують світом, на землі поміж людей є герої , якими опікуються небесні Боги, а у весь навколишній світ населенний духами природи, добрими і злими.Вони були певні того , що сама природа - жива , що дерева , струмки, камені , кожна травиночка-билиночка мають душу, думають і розмовляють, як і люди . Боги ж стоять на чолі всього , правлять.Ібогів у слов'ян було не менше, аніж у інших народів.

 

До уваги користувачів ! Пропонуємо Вам нові видання , що надійшли до нашої бібліотеки у грудні 2013 р.

На виконання наказу Міністерства культури України від 13.08.2012 р.№ 853  «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек »

Запрошуємо Вас ознайомитись з серією книг « Знамениті українці.»  У серії книжок про знаменитих українців містяться короткі життєписи найбільш відомих українців,що добилися видатних успіхів у різних сферах діяльності.

 

 

 

 Знамениті українці

Панасенко.Т.М. Марко Вовчок.-К.: Укрвидавполіграфія,2013.-128с.Марко Вовчок (літературний псевдонім Марії Олександрівни Вілінської, 1833—1907) справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка. Твори письменниці відіграли провідну роль у становленні української реалістичної прози. Найвищого ідейно-художнього рівня досягає Марко Вовчок у зображенні трагічної долі жінки-кріпачки, яка в тогочасному суспільстві зазнала найбільшого приниження і безправ’я. За словами І. Франка, «з простотою, красою й ніжністю її мови й стилю в’яжеться нерозривно її ніжна любов до всіх нещасних і страждущих, а особливо до найбідніших між бідними – до жінок…»


Лунін С.І. Іван Самойлович.-Х: ПЕТ,2013.-128с.
Гетьман Іван Самойлович – значна постать в історії України, людина, яка протягом п'ятнадцяти років була володарем Лівобережжя і зупинилася за крок од відновлення держави Богдана Хмельницького. Його доля добре ілюструє характерні тенденції української історії тієї доби, а особистість, що сполучає в собі позитивні і негативні риси, дозволяє побачити в ньому типовий портрет українського політика XVII століття

Тагліна Ю.С. Михайло Грушевський.-К.: КЕТС,2013.-128с.

Михайло Грушевський (1866—1934) є однією з головних постатей українського національного самоствердження в новітній історії України. Видатний вчений і суспільно-політичний діяч, він створив 10-томну «Історію України-Руси» – першу повну історію України, таким чином перевершивши навіть таких своїх видатних попередників, як Костомаров, Куліш, Драгоманов, Антонович. Але Грушевський не тільки писав історичні праці, він сам творив історію: 1917 року став на чолі нової Української держави – його було обрано головою Центральної Ради (1917—1918), яка в 1918 році проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Завдяки цьому світ дізнався, що на землі існує Українська держава, президентом якої і був М. С. Грушевський. 

Панасенко Т.М. Олександр Довженко / Т.М.Панасенко ;худож.-оформлювач Є.В.Вдовиченко.-К.:Укрвидавполігоафія,2012.-120с.

Олександр Довженко… Талановитий, харизматичний, натхненний, готовий у будь-яку мить до активної дії, до творчості… Добрий, легкий у спілкуванні, цікавий і приємний співбесідник, який лише своєю присутністю робив людей кращими, не допускав бруду в думках, у словах… Художник і письменник, захоплений красою й гармонією у житті, вражаючий широтою думки… Вимогливий і невтомний режисер із залізною силою волі, фільми якого стали новим словом у світовій кінематографії, а кінострічка «Земля» увійшла до десятки найкращих фільмів усіх часів і народів… 


Панасенко Т.М. Іван Котляревський /Худож.-оформлювач Є.В.Вдовиченко.-Х.:Сиция,2012.-88с.

«Здобув три вінці: на полі битви, як добрий воїн; на шляху мирного громадянського життя, як дбайливий вихователь багатьох гідних синів вітчизни; на ниві літератури, як полум'яний любитель мови рідної йому, їм створеної…» – говорив про Івана Котляревського його перший біограф С. Стеблін-Камінський. Безсмертна «Енеїда» й вічно юна «Наталка Полтавка з часом не тьмяніють і не губляться, а зачаровують нових читачів. Ім'я їхнього автора, основоположника й першого класика нової української літератури, назавжди вписане в Історію української і світової культури.

Вознюк В.А.Ольга Кобилянська/В.А.Вознюк ; худож.оформлювач О.М.Артеменко.-Укрвидавполіграфія,2012.-152с.

 Ольга Кобилянська (1863—1942) – відома українська письменниця демократичного напряму. Її творча спадщина велика і різноманітна: поезії в прозі, новели, оповідання, повісті, романи.Однією з проблем, які глибоко її хвилювали, була доля жінки, її право на освіту, працю, на громадське життя. Кобилянська однією з перших в українській літературі звернулася до теми рівноправ'я чоловіків і жінок, торкалася письменниця й теми «інтелігенція і народ», тому вона мала повне право сказати про себе: «Одна праця, одне перо та власне моє “я” зробили мене тим, чим я є, – робітницею свого народу».

Ушаков Л.В. Григорій Квітка-Основяненко /Л.В.Ушаков ;худож.-оформлювач Є.В.Вдовиченко.-К.:Техніка,2012-120с.

Григорій Квітка-Основ’яненко (1778—1843) – перший український прозаїк, талановитий драматург, творчість якого мала значний вилив на розвиток української літератури. Головним творчим принципом Квітка-Основ’яненко вважав «писання з натури», про те, що було йому знайоме і близьке. А знав він найкраще і любив свою рідну Харківщину, її природу, звичаї її мешканців, які стали героями його творів.Беручи свої сюжети «виключно з життя народного», скаже перегодом Іван Франко, Квітка-Основ’яненко на ціле десятиліття випередив відповідні твори письменників «натуралістів»: Жорж Занд, ІванаТургенєва, Федора Достоєвського та інших. Так чи ні, а нова українська література багатьма своїми рисами завдячує саме Квітці-Основ’яненкові. Недаром же Юрій Федькович назвав його ясним місяцем на небосхилі українського слова, а Михайло Драгоманов зарахував Квітку-Основ’яненка, поруч із Тарасом Шевченком та Миколою Гоголем, до трійки найбільших українських класиків XIX століття. 

Кокотюха А.А. Леонід Кравчук/А.А.Кокотюха .-К.:Укрвидавполіграфія,2013.-128с.

  Леонід Кравчук – невід’ємна частина історії нашої країни. Не тільки тому що він – перший президент сучасної незалежної України, обраний українським народом. Не тільки тому що з його ім’ям нерозривно пов’язане прийняття Акта проголошення незалежності ношої держави. Його досі по праву вважають одним із найбільш професійних, гнучких та виважених політиків за всю історію сучасної України. Постать Леоніда Кравчука викликає неабиякий інтерес завдяки неоднозначності та непересічності цієї особистості. Але все ж пригадаймо Фрідріха Ніцше, який стверджував, що завжди величним для історії є той, хто задав напрямок. Усвідомлює це і сам Леонід Макарович, який в одному із своїх постпрезидентських інтерв’ю наголосив, що усі його наступники на президентській посаді «лише продовжуватимуть робити те, що розпочав я. Добре чи погано, але лише продовжуватимуть».

 

 

Рощина Н.Роксолана-Х.: ТОВ фірма «Антологія».2013.-128с.

 Вона була полонянкою, а стала султаншею. Була безправною рабинею, а стала вершителькою доль, могутньою правителькою, володаркою Сходу. Ім'я її – Роксолана. Історія цієї дивовижної жінки вражає: варто лише уявити, який шлях подолала юна українська дівчина від невільниці в гаремі турецького султана до його улюбленої дружини. Ще більш неймовірним здається її сходження на султанський трон. Чи тільки розум і врода були її зброєю? Звісно ж, ні. Воля і сила духу піднесли Роксолану на вершину, й вона залишилася там у всій своїй величі – надзвичайна жінка, частинка нашої історії.

 

 

Ушаков Л.В.Панас Мирний/Л.В.Ушаков; худож.-оформлювач Є.В.Вдовиченко.-Х.:ПЕТ,2012.-120с.

Панас Мирний – псевдонім Панаса Яковича Рудченка, класика вітчизняної літератури, громадського і культурного діяча, видавця, фольклориста. Саме йому судилося стати засновником і одним із найвидатніших представників української психологічної прози. В історію української літератури видатний письменник Панас Мирний (—1920) увійшов як майстер психологічної прози.

 

 

 

СавченкоВ.А.Павло Скоропатський.-Х.:ПЕТ,2013.-128с.

 Павло Скоропадський (1873—1945) – останній гетьман України, діяльність якого пов’язана з бурхливими подіями епохи громадянської війни. Лев Троцький називав його українським Бонапартом, генерал Денікін– другим Мазепою. Ким же він був насправді? Відповідь на це запитання допоможе знайти книжка, при написанні якої автор використав архівні матеріали, документальні джерела, спогади учасників подій.

 

 

 

Савченко В.А. Нестор Махно.-Х.: ПЕТ,2013.-128с.

 Махно — видатна особистість, лідер анархістського руху на Україні, якого радянська пропаганда називала бандитом, а справу його замовчувала. Зараз Нестора Махна порівнюють з Робін Гудом, Спартаком, «товаришем Че». Виходець з найбіднішого селянства, він у 29 років зумів зібрати під прапором анархії 100-тисячну армію і почав створювати на південному сході України анархістське суспільство — трудову федерацію, яка проіснувала 100 днів під постійними ударами білих і червоних. Ким же був Махно у реальному житті? На це питання і дає відповідь книга В. Савченка, що присвячена одному з найвідоміших українців ХХ сторіччя.

Коляда І.А.Кирієнко О.Ю.Михайло Коцюбинський /І.А.Коляда,О.Ю.Кирієнко ; худож.-оформлювач Є.В.Вдовиченко.-К.:Укрвидавполіграфія,2012,-120с.

Український письменник і громадський діяч. Однією з головних тем його творчості 90-х років було тяжке становище малоземельного селянина («П'ятизлотник», 1892; «Ціпов'яз», 1893; «Дорогою ціною», 1901). М. Коцюбинського називають також поетом краси людини і природи. Таке визначення зумовлене його вишуканою здатністю художньо проникати в глибини зображуваного.

Михайло Коцюбинський (1864—1913) був і залишається одним з найоригінальніших українських прозаїків. Блискучий новеліст, він серед перших в українській літературі усвідомив потребу її реформаторства в напрямі модерної європейської прози. Саме Коцюбинського Панас Мирний назвав «великим майстром рідного слова», що, як «будівничий, виводив свої мистецькі твори, повні великого художнього смаку, глибокої задуми і безмірно широкої любові до людей»…

 

 

 

 

НОВИНКА !     КНИГА  РОКУ ВВС – 2013

 

ВВС Україна оголосила списки літературної премії « Книга року ВВС – 2013» та  «Дитяча книга року -2013  »

Вдовиченко Г. Ліга непарних шкарпеток / Г.Вдовиченко ;худож. Д.Скляр.-Харків: Книжковий клуб " Клуб Сімейного Дозвілля",2013.128с.іл.                             

Видавництво "Клуб сімейного дозвілля"  презентує книгу Галини Вдовиченко " Ліга непарних шкарпеток ". Прочитавши цю книгу діти навчаться цінувати справжню дружбу.Адже це жива, соковита розповідь про нелегке життя непарних шкарпеток,про пошуки друзів,про життєву солідарність.

 

Роздобудько І. Арсен : Повість / Ірен Роздобудько. 2-ге вид., без змін. – К.:Грані-Т,2013.-224с. 

 Нова  психологічно – пригодницька повість  для дітей віком від 10 років відомої письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання,життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.


Дереш Л. Миротворець : ПовістІ та оповідання.-Львів : Кальварія,2013.-196с.

   Нова книжка молодого українського письменника складається  з двох повістей та оповідання.Перед нами постає зовсім несподіваний і трохи загадковий Любко Дереш …    Отже,кожний хто хоче відчути неймовірне інтелектуальне задоволення,яке виникає після прочитання « Миротворця « і ще раз поглинути в лабіринти своєї душі,може сміливо гортати сторінки цієї книги.

Іваничук Р.І. Торговиця : Роман / Р.І.Іваничук . Харків : Фоліо,2013-220с. У новій книзі Романа Іваничука розкрито історію того,що пережило покоління автора від 30-х років минулого століття під час польської та радянських окупацій, розказано  про здобуття довгожданної Незалежності.Описано духовне й політичне життя маленького містечка Коломия.Герої твору –українці,що одружувались  з поляками або з євреями.Книга просякнута коломийською колоритністю, цікава та оптимістична.


Шановні читачі ! Запрошуємо Вас ознайомитись з новими книгами на тему «Козацька слава в дзеркалі тисячоліть»

Про козаків і козацтво написано багато праць-художніх і наукових. Однак пізнання цього явища є невичерпним, як невичерпною є наша історія-складна і неоднозначна.

  

 


Карнацевич В. Битва під Конотопом / В. Карнацевич; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: ІНТЕР ПРОЕКТ, 2012.-120с.

 

Битва під Конотопом, в якій українська армія під проводом гетьмана Івана Виговського разом з кримськими татарами перемогла цвіт московського війська, довгий час була однією з найтаємніших сторінок історії України. Часи змінилися, та запитань з приводу того, що саме відбулося влітку 1659 року і які були наслідки тієї битви, причини того, чому українцям не судилося розвинути успіх, і досі хвилюють істориків і тих, хто не байдужий до минулого рідної батьківщини...


Крижановська О. О. Таємні організації: масонський рух в Україні: [наук.-попул. вид.] / О. О. Крижановська. - К.: Наш час, 2012. - 200 с. - (Невідома Україна)

 

Автор висвітлює сутність, форми та основні результати масонського руху в Україні від заснування у середині XVIII ст. перших його лож до сьогодення.


Мицик Ю. А.(отець) Іван Виговський / Ю. А. Мицик; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. - К.: Світоч, 2012. - 127 с.

 

І. Виговський – один з керівників Національно-визвольної війни 1648-1658 рр., найближчий помічник Богдана Хмельницького у розбудові Української держави, переможець у битві при Конотопі, гетьман, борець за незалежність України.

Сорока Ю. В. Безгетьмання та останній гетьман України: [наук.-попул. вид.] / Ю. В. Сорока; худож.-оформл. П. С. Риженко. - Х.: ПЕТ, 2012. - 120 с.

В Україні розпочався період Безгетьманщини. Останню спробу переломити хід подій і відродити гетьманат зробив Кирило Розумовський.


Леп'явко С. Козацькі війни К. Косицького та С. Наливайка / С. Леп'явко; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: Світоч, 2012. - 128 с.

 

Козацькі війни К. Косицького та С. Наливайка (1591-1596рр) залишили яскравий слід в історії козацтва. Вони завершили перше сторіччя його розвитку й розпочали нове, ХVII ст., яке цілком правомірно можна назвати козацьким сторіччям історії України. Вони поклали початок історії боротьби козацтва за свої права, і тому саме від них ведуть відлік усіх козацьких повстань і війн проти Польщі, які завершилися бурхливими подіями часів Хмельниччини.

Мицик Ю. Тиміш та Юрій Хмельницькі: [наук.-попул. вид.] / Ю. Мицик; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: Прадес, 2012. - 120 с.

 

Про життя синів Б. Хмельницького – Тимоша (1632-1653) та Юрія (1641-1885), вони зіграли свою неабияку роль в історії України. Так, старший син гетьмана, Тиміш, брав участь у Зборівській битві, у походах на Молдову, де і загинув, а молодший, Юрій, був гетьманом Війська Запорозького, але зрікся булави, на деякий час постригся в ченці під ім'ям Гедеона, чинив невдалі спроби об'єднати Україну.Сорока Ю. В. Походи Богдана Хмельницького : [наук.-попул. вид.] / Ю. В. Сорока; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. - К.: Техніка, 2012. - 120 с.

Походи Б. Хмельницького 1648 р., та особливо його перемоги під Жовтими водами та Корсунем, створили умови для формування самостійної Української держави – Гетьманщини.

 

 


Сорока Ю. В. Чорна рада: [наук.-попул. вид.] / Ю. В. Сорока; худож.-оформл. П. С. Риженко. - К.: ІНТЕР ПРОЕКТ, 2012. - 120 с.

XVII сторіччя. Україна фактично розпалася на дві частини – Правобережну і Лівобережну. Остаточний розкол країни закріпила Чорна рада, яка відбулася у червні 1663 року в Ніжині і знаменувала початок занепаду Гетьманщини, держави, створеної Богданом Хмельницьким.


 

Гончарук Т. Г. Дем'ян Многогрішний / Т. Г. Гончарук; худож.-оформл. О. М. Артеменко. - К.: Прадес, 2012. - 120 с.

 

З усіх козацьких гетьманів Лівобережжя другої половини ХVII-XVIII ст. Дем'ян Многогрішний лишається майже незнаним. Історія його життя вражає. В книзі йдеться про послідовні спроби гетьмана відстояти українську автономію.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 До бібліотеки надійшли нові книги наших земляків-сучасників, поетів та письменників Поділля.

      Радимо прочитати книгу «Ковчег вербового листка» польського майстра слова ХХ ст. Ярослава Івашкевича, який народився на подільській землі, тут здобув освіту і тут визрів його поетичний талант. Ви знайдете розраду в його поезіях, іноді не одразу зрозумілих, часто схожих чи то на космічну музику, чи на жменьку вербових листочків тієї осені, в якій ми так прагнемо повернути втрачене щастя.

      Тим, хто хоче зануритись у світ традиційної лірики, світ любовних почуттів, перелитий у безкінечну ріку мінливо-традиційних і сучасних образів, емоційних пе6реживань довколишньої природи, світ громадсько-політичного звучання, варто прочитати поетичну збірку Анатолія Пасічника «Відбілю крила на вітрах».

      Хто цікавиться життям знаменитих і талановитих буде цікавою книга Миколи Боднарчука «З життя відомих і талановитих», в якій зібрані окремі статті та нариси, опубліковані в газетах Вінниччини і Хмельниччини протягом 1996-2011 рр.

      Безцінною для тих, хто цікавиться життям та діяльністю видатного реформатора кін. ХVІІІ – пер. пол. ХІХ ст. Ігнація Сцибор-Мархоцького та його нащадків стане четвертий том «Наукових записок Центру Мархоцькознавства», в якому вміщені наукові дослідження, джерельні матеріали, розповіді сучасників.

      Про долю подолян від років повоєнних і до днів нинішніх можна прочитати у романі-трилогії Петра Карася «Серце мусить боліти».

     Проста, щира, легко читається нова збірка поезій «Sententia sidus» (думок сузір’я) Віталія Мацька, бо вона про наш рідний край, який автор називає оксамитом, рідною ненею, про долю України, простих українців.

      У казкову подорож по стежках золотого дитинства, у незвичайну країну-дивосвіт запрошує читачів Надія Вітвіцька. Її книга віршів, пісень, загадок та оповідань «Квиток у країну дитинства» розрахована на дітей.

      У чарівний, неповторний світ дитинства поведе вас іще одна книжка Г.Д.Кордонської, Н.І.Кордонської «Цікаві пригоди». Стане в нагоді у виховній роботі батькам, вчителям, навчить дітей доброти, щирості.

      Літературно-історичне видання Броніслава Грищука «Там, за обрієм, - Єрусалим» - варіація на тему Йосифа Флавія, перенесе вас на іудейські землі, змусить подорожувати Давнім Римом і Єгиптом.

 

 

Подарунок від благодійного товариства "Світло на Сході"

  У подарунок від місіонерського благодійного товариства "Світло на Сході" бібліотека отримала цікаві, життєві, повчальні книги, релігійного змісту. Це серія із 8 книг Джанет Оак «Любовь растет, как дерево», «Любовь никогда не перестает», «Любовь, созидающая дом», «У любви легкая поступь», «Вечное наследство любви», «Расцветающая мечта любви», «Любовь набирает силу», «Любовь приходит домой» тадитяча книга Еліонор Портер «Поліанна»

  Всі книги прищеплюють любов, вчать добра, наставляють на вірний шлях, розповідають про Бога і ведуть до Ісуса Христа.

 

 

счетчик посещений скачать
Прогноз погоды в городе Новая Ушица

Безкоштовний

Wi-Fi доступ

в бібліотеці

наші партнери

Електронна карта. "Доступ    до послуг з електроного урядування"

Контакт

Телефон:2-20-90

Адреса:

32600 смт Нова Ушиця
вул.Подільська, 15
 
E-mail:
 novabiblioteka15@gmail.com